החזרי מיסים

למה חשוב לבדוק פוטנציאל להחזר מס אחת לשנה?

כל העובדים במדינת ישראל משלמים מס הכנסה למדינה. אך בעוד המשכורת שלנו היא חודשית ושינויים רבים יכולים לקרות במהלך שנת עבודה אחת- התשלומים למס ההכנסה מחושבים מראש על בסיס שנתי. באופן כללי- אתם משלמים מס בהתאם להכנסה שלכם, אך במידה ובמהלך אותה שנה חלו שינויים במצבכם שהעניקו לכם נקודות זיכוי, אלא לא יבואו לידי ביטוי בחישוב המס שכאמור התבצע בתחילת השנה.

החדשות הטובות היא שיש אפשרות לקבל החזר מס. לא, זה לא אומר שמס הכנסה בודק בכל סוף שנת מס מי שילם יותר מס ומחזיר לו את היתרה, אבל זה כן אומר שכל עובד יכול באופן עצמאי או בעזרתם של אנשי מקצוע לפנות למס הכנסה ולעדכן על השינויים ששחלו במהלך השנה, לעדכן בנקודות הזיכוי ולהגיש בקשה לקבלת החזר מס.

יש לא מעט סיבות שיזכו אתכם בקבלת החזר מס:

הרבה שינויים יכולים לקרות בשנה אחת, ילדים שנולדים, נישואים שמסתיימים, מעבר דירה ליישוב בפריפריה ועוד. רבים מהשינויים האלה מזכים אתכם בנקודות זיכוי במס הכנסה, אך מכיוון שהן קרו במהלך השנה- מס ההכנסה כבר חושב ולכן עליכם להגיש בקשה לקבלת החזר מס כי אף אחד לא ירדוף אחריכם להחזיר לכם כסף. 

הרבה מאוד עובדים אפילו לא טורחים לבדוק כמה מס הכנסה שילמו במהלך השנה וכמה החזר מס ייתכן ומגיע להם וחבל. גם כי מדובר בכמה מאות ואפילו אלפי שקלים החזר של כסף שמגיע לכם, וגם כי אפשר לבקש החזר מס גם שש שנים אחורה. לא חבל על הכסף? חבל. מאוד חבל. ופה נכנסים לתמונה יועצי המס המומחים של חברת פאנד אפ. אנשי המקצוע של פאנד אפ יודעים מה הם התנאים של רשות המיסים לקבלת החזר מס, ובהתאם לתנאים אלה ולנתונים שלכם יודעים לבצע בדיקה בכדי לבדוק האם אתם זכאים לקבלת החזר מס. במידה ואתם אכן זכאים לקבל החזר מס- היועצים של פאנד אפ מכירים את התהליך ויוכלו לבצע אותו עבורכם בכדי שתקבלו את החזר המס המגיע לכם.

אל תתעצלו- תבדקו:
עבור פרטים מורחבים בתחום של סימולטור החזר מס והחזרי מיסים מומלץ להעיף מבט ב- nfinance.co.il

כל מה שעליכם לעשות זה לבצע בדיקה פעם בשנה. כן, בדיקה אחת של כמה מס הכנסה שילמתם, והאם אתם זכאים להחזר מס לשנת המס האחרונה (ובמידה ולא ביצעתם בדיקה בשנים קודמות אז גם עליהן) ואם אתם זכאים- להגיש בקשה לקבלת החזר מס. כל כך פשוט, כל כך יעיל, ועם זאת הרבה מאוד אנשים פשוט מתעצלים לבדוק, בטוחים שיצטרכו לשלם עמלות גבוהות או שלא חושבים שמגיע להם בכלל החזר מס. אז למה פשוט לא לבדוק?

מומחי מס מקצועיים כמו אלה של חברת פאנד אפ מכירים את עולם המס ואת רשות המיסים ותפקידם לחסוך לכם כסף. בדיקת הזכאות, התאמת התנאים, מציאה ואיסוף כל הניירת הרלוונטית- כל אלה יועצי המס המומחים יודעים לבצע במהירות ביעילות ובמקצועיות ולאחר מכן להגיש את הבקשה להחזר מס לרשות המיסים ולוודא שאתם מקבלים חזרה את הכסף שמגיע לכם. ומה זה דורש מכם? בדיקה שנתית אחת.

בין אם אתם עובדים שכירים ובין אם אתם עובדים עצמאיים, חשוב למצוא זמן בסוף שנת המס או בתחילת שנת מס חדשה לבצע בדיקה של ההתנהלות הכלכלית שלכם. הכנסות מול הוצאות, נקודות זיכוי שאולי מגיעות לכם וכמובן- תשלומי מיסים והאפשרות לקבלת החזר מס.

לא בטוחים איפה לבדוק? לא יודעים איך? יועצי המס המומחים של פאנד אפ פה בשבילכם.